کوره قوس الکتریکی فولاد بریتانیا تایید شد

کوره قوس الکتریکی فولاد بریتانیا تایید شد

کوره قوس الکتریکی فولاد بریتانیا تایید شد

کوره قوس الکتریکی فولاد بریتانیا تایید شد. بریتیش استیل مجوز برنامه ریزی برای ساخت کوره قوس الکتریکی جدید در مقر Scunthorpe خود را دریافت کرده است. این شرکت گفت که تاسیسات در سایت Brigg Road به آن اجازه می دهد تا از روش های سبزتر برای تولید فولاد استفاده کند. کار آماده سازی و مطالعات زیست محیطی برای این پروژه در حال حاضر آغاز شده است و شرکت گفته است که “در اولین فرصت تحویل داده خواهد شد”.

روسای اتحادیه قبلاً به بی بی سی گفته بودند که کوره جدید می تواند منجر به از دست دادن ۲۰۰۰ شغل در لینکلن شایر شمالی شود. “سرمایه گذاری بی سابقه” تصمیم شورای لینکلن‌شایر شمالی برای اعطای مجوز برنامه‌ریزی به دنبال تأیید تأسیسات مشابه در سایت British Steel در Teesside است. شیجون کائو، رئیس و مدیر اجرایی شرکت فولاد بریتانیا، گفت که توسعه هر دو سایت “گامی مهم” به سوی اهداف خالص صفر شرکت است. او گفت: “مالک ما، Jingye، متعهد به سرمایه‌گذاری بی‌سابقه‌ای است که نیازمند کربن‌زدایی است. اقدام سریع و قاطع برای تضمین آینده ای پایدار برای فولاد بریتانیا ضروری است.»

این شرکت همچنین پروژه ۱.۲۵ میلیارد پوندی را به عنوان “بزرگترین تحول در بیش از یک قرن فولادسازی” توصیف کرد. بریتیش استیل تایید کرد که مذاکرات اولیه با اتحادیه های کارگری انجام شده است و قول داده است که از کارکنان آسیب دیده از این طرح ها حمایت کند. هفته گذشته طوماری حاوی ۳۰۰۰۰ امضا برای حمایت دولت از صنعت فولاد به سیاستمداران در اسکانتورپ تحویل داده شد. راب والتهام، رهبر شورای لینکلن شایر شمالی، گفت که این مقام همچنین در حال همکاری با بریتیش استیل برای توسعه ۳۰۰ هکتار (۱۲۱ هکتار) زمین برای جذب مشاغل جدید در این منطقه است. او گفت: “فرصتی برای ایجاد یک چیز جدید وجود دارد، جذب شرکت های فناوری نوآورانه در اینجا به Scunthorpe. همزمان با کار بر روی این طرح، ما تمام تلاش خود را برای محافظت از مشاغل در سایت Scunthorpe انجام می دهیم.”

منبع: BBC News
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه