کاهش قیمت ورق فولادی اتحادیه اروپا

کاهش قیمت ورق فولادی اتحادیه اروپا

کاهش قیمت ورق فولادی اتحادیه اروپا

علیرغم اینکه انتظار می رفت قیمت ورق فولادی در اتحادیه اروپا به پایین‌ترین نقطه در چرخه فعلی رسیده باشد، قیمت ورق فولادی در اواسط/اواخر ژوئیه هر چند نسبتاً کم، به کاهش خود ادامه داد است. همچنین تلاش‌های کارخانه‌ها برای افزایش ارزش فروش‌شان شکست خورده است. اکثر تولیدکنندگان، به ویژه آنهایی که در جنوب اروپا هستند، در حال حاضر به دلیل قطعی تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده عرضه نمی کنند و احتمالاً از اواخر اوت یا اوایل سپتامبر توزیع را از سر خواهند گرفت.

ارقام هدف ۶۸۰/۷۰۰ یورو در هر تن برای کلاف نورد گرم و ۷۸۰/۸۰۰ یورو در هر تن برای کلاف نورد سرد، برای تحویل در ماه اکتبر پیش‌بینی می شود. با این حال، بسیاری از خریداران شک دارند که تقاضا برای حمایت از هر گونه افزایش کافی باشد. کسانی که افزایش را پیش‌بینی می‌کنند، معتقدند که این افزایش‌ها متوسط و کوتاه‌مدت خواهند بود.

توزیع:

در بخش توزیع، شرایط در آلمان و اسپانیا به ویژه ضعیف گزارش شده است و فعالیت در فرانسه در مقایسه با آن کمی بهتر است. قیمت‌های فروش مجدد عمدتاً تثبیت شده‌اند، اما فشار نزولی در بحبوحه ادامه رقابت قوی همچنان ادامه دارد. اگرچه برخی از فروشندگان اظهار می کنند که سطح موجودی آنها بالا است، با این حال موجودی آنها از سطح نرمال به پایین است.

تقاضا:

تجدید فصلی سهام نیز در پاییز پیش‌بینی می شود. با این حال، ممکن است با تقاضای ضعیف و محتاطانه خریداران محدود شود. از این روی، دورنمای مصرف فولاد در ادامه سال جاری همچنان ضعیف است. شرایط در صنایع ساختمانی، کالاهای سفید، بسته بندی و مهندسی مکانیک تحت تأثیر افزایش نرخ بهره، تورم بالا و تمایل ضعیف سرمایه گذاران قرار گرفته است.

یکی از معدود موارد مثبت تقاضای کویل فولادی، بخش خودرو است. به دنبال مشکلات زنجیره تامین قبلی مربوط به همه‌گیری کووید و جنگ اوکراین و روسیه، تولید خودرو در حال بهبود است. اکثر مراکز خدمات مرتبط با خودرو چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای برای حجم فروش در ماه سپتامبر دارند. همچنین، پس از راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های خودروسازی پس از تعطیلی تعمیر و نگهداری در ماه آگوست دارند.

منبع: MepsInternational
برای مشاهده خبرنامه‌های بیشتر در زمینه فولاد و آهن آلات کلیک کنید

ارسال دیدگاه