کارخانه های فولاد ضد زنگ ایالات متحده تلاش می کنند تا سهم بازار را بازیابند

فولاد ضد زنگ ایالات متحده آمریکا

کارخانه های فولاد ضد زنگ ایالات متحده تلاش می کنند تا سهم بازار را بازیابند

فقدان دید رو به جلو و نگرانی های رکودی ادامه دار همچنان تأثیر منفی بر اعتماد خریداران در ایالات متحده دارد. S&P Global US Manufacturing PMI در ماه فوریه به میزان اندکی افزایش یافت و به ۴۷.۳ رسید. با این حال، از آنجایی که این رقم زیر ۵۰ باقی می ماند، تأیید می کند که اقتصاد ایالات متحده هنوز در وضعیت رشد منفی قرار دارد. با این وجود، احساسات در میان شرکت کنندگان زنجیره تامین فولاد ضد زنگ نسبتا مثبت است. بیشتر گزارش می دهند که فعالیت بازار پس از کاهش در نیمه دوم سال گذشته، اکنون در حال بهبود است. با این وجود، انتظار می‌رود حجم کل فروش برای دوره ژانویه تا مارس کمتر از میزان ثبت شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ باشد.

ذخایر فولاد ضدزنگ به سرعت در نیمه اول سال با کاهش تقاضا مواجه شد. این منجر به تغییر سریع استراتژی برای اکثر کسب و کارها شد، زیرا آنها برای خرید مجدد سهام، به ویژه از شرق آسیا، ترمز می کنند. در نتیجه، ورود ورق فولاد ضد زنگ وارداتی به تدریج طی نیمه دوم سال گذشته ماه به ماه کاهش یافت. این در حالی بود که پیشنهادات خارج از کشور به طور قابل توجهی ارزان تر از قیمت های داخلی باقی مانده بود. داده‌های اولیه نشان می‌دهد که واردات ورق فولاد ضد زنگ در ژانویه اندکی افزایش یافته است، اگرچه تناژ آن هنوز نزدیک به ۵۰ درصد از سطح ژانویه ۲۰۲۲ کمتر است. حجم واردات در نیمه دوم سال گذشته تقریباً ۴۰ درصد کمتر از نیمه اول بوده است. بخش عمده ای از کاهش را می توان به کاهش شدید تناژهای وارد شده از تایوان نسبت داد – که از ۸۷۴۳۶ تن در دوره ژانویه تا ژوئن به ۴۴۶۱۲ تن در شش ماه بعد کاهش یافت.

موجودی کارخانه های فولاد ضد زنگ ایالات متحده، به ویژه مواد نورد سرد و گرم، علیرغم کاهش شدید واردات، بیش از آنچه که بسیاری از مردم پیش‌بینی می‌کردند، به اتمام می‌رسند. اکنون تعدادی از فعالان بازار انتظار دارند که سهام آنها تا ماه آوریل به سطوح قابل کنترل تری بازگردد. تولیدکنندگان داخلی ایالات متحده مشتاق هستند تا سفارشات ذخیره سازی مجدد را که قبلاً به تامین کنندگان خارجی از دست داده بودند، پس از شروع دوباره به دست آورند. مشتریانی که از اواسط سال ۲۰۲۱ قادر به تهیه مواد از کارخانه های محلی نبودند، اکنون می توانند دوباره از آنها خرید کنند.

علیرغم چندین ماه کاهش تقاضا، قیمت های پایه ایالات متحده ثابت مانده است، در حالی که ارزش معاملات مطابق با موارد اضافی آلیاژ افزایش یافته است. با این حال، در ماه فوریه آنها کمتر از افزایش هزینه های آلیاژ منتشر شده کارخانه ها افزایش یافتند – که نشان دهنده فشار نزولی بر قیمت های پایه است. تعدادی از پاسخ دهندگان گزارش دادند که در این ماه افزایش قابل توجهی در سطح تخفیف آنها ارائه شده است – علیرغم عدم اعلام رسمی کاهش قیمت از سوی تولیدکنندگان آمریکایی. این احتمال وجود دارد که قیمت های فوریه برای درجه ۳۰۴ اوج چرخه فعلی باشد. کاهش اخیر هزینه های نیکل منجر به کاهش هزینه های اضافی آلیاژ از مارس به بعد خواهد شد. افزایش ارزش مولیبدن فشار صعودی بیشتری را بر قیمت ۳۱۶ محصول وارد خواهد کرد. با این حال، انتظار می رود خریداران در تصمیمات خرید خود محتاط باشند در حالی که شرایط اقتصادی و ژئوپلیتیکی نامشخص است. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که کارخانه‌ها در کوتاه‌مدت برای مذاکره درباره معاملات فردی و غیر قراردادی باز بمانند.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه