واردات فولاد هند از چین بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید

افزایش واردات فولاد هند از چین

واردات فولاد هند از چین به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید

بر اساس داده های دولت هند در روز چهارشنبه، واردات فولاد تمام شده هند از چین در هفت ماه اول سال مالی که از آوریل آغاز شد، به بالاترین حد در چهار سال گذشته رسید. چین با ارسال ۱.۱ میلیون تن آلیاژ، افزایش ۴۷.۳ درصد نسبت به سال گذشته، بزرگترین صادرکننده فولاد نهایی به هند در ماه های آوریل تا اکتبر بوده است. چین، بزرگترین تولید کننده فولاد جهان، عمدتاً ورق یا کلاف نورد سرد و پس از آن محصولات ورق ولوله های نورد گرم به هندوستان صادر می کند. صنعت فولاد هند به دنبال مداخله دولت از طریق پادمان در برابر واردات چین است.
در ماه های آوریل تا اکتبر، هند در مجموع ۳.۵ میلیون تن فولاد تمام شده وارد کرد که نسبت به سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش داشت. داده ها نشان می دهد که واردات کلی نیز به بالاترین حد در چهار سال گذشته رسیده است. در اوایل این ماه، وزیر فولاد فدرال هند افزایش واردات را به عنوان یک نگرانی مطرح کرد. کره جنوبی با ارسال ۱.۱ میلیون تن، دومین صادرکننده بزرگ فولاد نهایی به هند در ماه های آوریل تا اکتبر بود. با این حال، داده‌های دولتی نشان می‌دهد که هند با فروش ۳.۵ میلیون تن به خریدارانی مانند ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، نپال و امارات متحده عربی، در ماه‌های آوریل تا اکتبر به عنوان صادرکننده خالص فولاد نهایی باقی مانده است که بر اساس داده ها، کویل ها و نوارهای نورد گرم بیشترین صادرات را داشتند.
تولید فولاد خام هند در دوره آوریل تا اکتبر به ۸۲.۲ میلیون تن رسید که ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته است. هند دومین تولیدکننده بزرگ فولاد خام در جهان است. مصرف داخلی فولاد تمام شده ۷۵.۸ میلیون تن بود که ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه