هشدار تاتا استیل درباره آینده تجارت فولاد بریتانیا

هشدار تاتا استیل در مورد آینده تجارت فولاد بریتانیا

هشدار تاتا استیل درباره آینده تجارت فولاد بریتانیا

در نتایج منتشر شده در هفته گذشته، درآمد تاتا استیل اروپا – که شامل تجارت بریتانیا نیز می شود – در سال منتهی به ۳۱ مارس بیش از ۶۰ درصد کاهش یافت. به نقل از این سازمان، با هشدار تاتا استیل درباره آینده تجارت فولاد بریتانیا، آزمایش هایی را برای ارزیابی تأثیر بالقوه رکود اقتصادی در اروپا با توجه به عواملی مانند تورم و نرخ بهره بالاتر انجام داده است.
این آزمایش‌ها نشان داد که چشم‌انداز کسب‌وکار بریتانیا «تأثیر نامطلوبی» خواهد داشت، اما اضافه کرد که به «اجرای اقدامات مختلف با هدف بهبود عملکرد تجاری و حفظ وجوه نقد» ادامه می‌دهد. در ژوئیه سال گذشته، تاتا استیل اعلام کرد که در ۱۲ ماه آینده در مورد آینده تجارت خود در بریتانیا تصمیم خواهد گرفت.
یکی از ابهامات موجود در تاتا استیل انگلستان این است که چه سطحی از کمک می تواند از دولت دریافت کند. این شرکت همچنان در حال مذاکره با دولت بریتانیا بر سر حمایت از تغییر فرآیندهای فعلی فولادسازی به فرآیندهایی است که کربن کمتری منتشر می کنند.
در حال حاضر گاز طبیعی به گرم کردن کوره های بلند کمک می کند و کربن به شکل کک برای ساخت آهن به عنوان بخشی از فرآیند ساخت فولاد استفاده می شود.جایگزینی این فرآیندها با کوره های قوس الکتریکی می تواند انتشار کربن را به طور قابل توجهی کاهش دهد، به ویژه اگر برق از منابع تجدید پذیر تولید شود.
گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت ۳۰۰ میلیون پوند دریافت خواهد کرد، اگرچه هزینه کربن زدایی کارخانه پورت تالبوت تا ۳ میلیارد پوند برآورد شده است. به زودی تصمیم گیری در مورد پشتیبانی لازم است، زیرا عمر کوره های بلند تاتا رو به پایان است و ساخت کوره های قوس الکتریکی بین چهار تا پنج سال طول می کشد.
مدیر بخش کربن زدایی تاتا استیل، Huw Morgan، گفت که شرکت آلمانی Salzgitter یک میلیارد یورو برای برنامه های کربن زدایی دریافت کرده است. او گفت: «این نیمی از سرمایه‌گذاری است که ما معتقدیم برای انتقال به آن نیاز دارند.
وزارت تجارت گفت: ما موفقیت بخش فولاد را یک اولویت می دانیم و به کار فشرده با این صنعت برای کمک به تضمین آینده ای بدون کربن، پایدار و رقابتی ادامه خواهیم داد. ما باید در موقعیت مناسبی قرار بگیریم تا حجم تولید و تحویل خود را در سال‌های ۲۰۲۳-۲۴ بهینه کنیم زیرا شرایط بازار در نیمه دوم سال بهبود می‌یابد.

منبع: BBC News
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه