محدودیت های سهمیه اتحادیه اروپا مانع از صادرات فولاد سوئیس می شود

تعاریف سهمیه اتحادیه اروپا مانع از صادرات بار تجاری سوئیس می شود

محدودیت های سهمیه اتحادیه اروپا مانع از صادرات فولاد سوئیس می شود

کارخانه سوئیسی Stahl Gerlafingen تحت تأثیر محدودیت های اتحادیه اروپا علیه محصولات نورد تخت و ورق قرار گرفته است، اگرچه آنها را تولید نمی کند. با این حال، به عنوان یک شرکت تابعه از Beltrame بازارهای خود را در کشورهای همسایه اتحادیه اروپا از دست داده است و در نتیجه هفته گذشته اعلام کرد که تولید ورق و نوارد نوردی را متوقف خواهد کرد.

در تعریف محصولاتی که در سال ۲۰۱۹ تحت اقدامات حفاظتی قرار گرفت، رده ۱ کمیسیون اروپا – سفارش سهمیه تعرفه ای شماره ۰۹.۸۶۰۱ – شامل ورق و نوار نورد شده است. در این گروه محصول، اتحادیه اروپا همچنین شامل فولاد مسطح عریض است که گاهی به آننورد تخت نیز گفته می شود. این اساساً نوار تجاری است که مسیرهای تولید و بخش های مشتری متفاوتی نسبت به سیم پیچ / ورق / نوار دارد.

از آن زمان به بعد این یک موضوع سیاسی بین سوئیس و اتحادیه اروپا بوده است که وزارت اقتصاد سوئیس را درگیر می کند. برخلاف برخی دیگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، هیچ توافق دوجانبه ای با سوئیس وجود ندارد که این کشور را به طور جداگانه برای چنین محصولاتی تعیین کند. این وزارتخانه در پرونده ارسالی به کالانیش می‌گوید در عوض، فولاد تخت عریض با هرگونه واردات کویل از کشورهای خارج از کشور رقابت می‌کند که در برابر آن شانسی ندارد. این وزارتخانه می‌نویسد: «از تابستان ۲۰۲۳، سهمیه‌های مجاز در هر سه ماهه اساساً در چند ساعت یا چند روز توسط واردکنندگان خارج از کشور پر می‌شوند.

به گفته سخنگوی Stahl Gerlafingen، کارخانه نمی تواند با تناژهایی که در کشتی های خارج از بنادر اتحادیه اروپا نشسته اند و در اولین روز هر سه ماهه منتظر ترخیص کالا هستند، رقابت کند. این مشکل با گذشت زمان و افزایش بارگیری کشتی ها از خارج از کشور تشدید شده است و تابستان گذشته، به اوج خود رسید. از آن زمان، Stahl Gerlafingen، با ظرفیت‌های ذخیره‌سازی محدود خود، نمی‌تواند همان حجم کشتی‌های آنتورپ یا روتردام را در مدت کوتاهی به گمرک اتحادیه اروپا تحویل دهد.

وزارت اقتصاد سوئیس می نویسد که هر حجمی خارج از حد سهمیه مستلزم پرداخت ۲۵ درصد عوارض است که «نه صادرکنندگان سوئیسی و نه واردکنندگان اتحادیه اروپا نمی توانند به نحوی سودآور با آن مقابله کنند». صادرات فولاد رده محصولات ۱ از آن زمان تاکنون عملاً غیرممکن بوده است.

منبع: Eurometal
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه