قرارداد بریتیش استیل و مصر به منظور تامین فولاد خط راه آهن

قرارداد بریتیش استیل و مصر به منظور تامین فولاد خط راه آهن

قرارداد بریتیش استیل و مصر به منظور تامین فولاد خط راه آهن

بریتیش استیل اعلام کرد که این شرکت قراردادی را برای تامین خط آهن برای یک مسیر جدید و کاملا برقی در شمال آفریقا منعقد کرده است. در این قرارداد حدود ۹۵۰۰ تن خط راه آهن در اسکانتورپ برای خط راه آهن مصر بین دریای سرخ و مدیترانه تولید خواهد شد. بریتیش استیل گفت که این قرارداد “یک قرارداد چند میلیون پوندی” است. این امر پس از اعتراضات در ماه فوریه در مورد کاهش مشاغل پیشنهادی، با برنامه‌هایی برای بستن کوره‌های بلند خود در شهر صورت می‌گیرد.

پس از اعلام پیشنهادات بریتیش استیل مبنی بر جایگزینی کوره های بلند با یک کوره قوس الکتریکی برای کمک به ایجاد “یک شرکت سبز و پایدار”، اتحادیه ای مدعی شد تا ۲۰۰۰ شغل در خطر است. به گفته این شرکت، مسیر راه آهن خط سبز اولین شبکه اصلی و باربری کاملا برقی مصر خواهد بود و طول آن حدود ۴۱۰ مایل (حدود ۶۶۰ کیلومتر) خواهد بود. این قطار قطارهایی را با سرعت ۱۵۵ مایل در ساعت (حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) حمل می کند.

اتحادیه ای مدعی شده است که در پی برنامه های شرکت فولاد بریتانیا برای ساخت یک کوره قوس الکتریکی در اسکانتورپ، ۲۰۰۰ شغل در خطر است. اما در بیانیه ای، مدیر بازرگانی این شرکت، جروم بونف، گفت: “خوشحالیم که بریتیش فولاد این قرارداد را دریافت کرده و در چنین پروژه تحولی برای مصر مشارکت دارد که پیشرفت های قابل توجهی در شبکه حمل و نقل به همراه خواهد داشت.” سخنگوی شرکت فولاد گفت که این خط “نوید انقلابی در سیستم حمل و نقل مصر با ساخت یک شبکه پرسرعت که مصرف انرژی اولیه و آلودگی هوا را کاهش می دهد” را می دهد.

همچنین دو محموله از بریتیش استیل به بندر اسکندریه شمال مصر طی چند ماه آینده منتقل خواهد شد. بریتیش استیل در اوایل سال جاری درخواست مجوز برنامه ریزی برای ساخت یک کوره قوس الکتریکی در کارخانه فولاد اسکانتورپ خود کرد که اعتراضاتی را در مورد از دست دادن شغل احتمالی برانگیخت. این شرکت که متعلق به گروه جینگیه چین است، قبلاً گفته بود که ۳۳۰ میلیون پوند در فولادسازی بریتانیا سرمایه گذاری کرده است.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه