سرمایه گذاری شرکت هندی Essar در صنعت فولاد، معدن و انرژی

سرمایه گذاری essar در فولاد

سرمایه گذاری شرکت هندی Essar در صنعت فولاد، معدن و انرژی

شرکت Essar پس از بازپرداخت بدهی ۲ میلیون روپیه‌ای، با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های هیدروژنی، ساخت تأسیسات واردات LNG و زنجیره خرده‌فروشی، و راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد، فاز بعدی رشد را آغاز می‌کند. پراشانت رویا، مدیر Essar Capital Ltd، گفت که شرکت Essar در حال حاضر صاحب مشاغلی در بخش‌های اصلی انرژی، فلزات و معدن، زیرساخت‌ها، خدمات و فناوری است و برنامه‌های آتی آن حول آن‌ها متمرکز است. این کشور به دنبال راه اندازی کارخانه های فولاد در اودیشا و عربستان سعودی و تاسیساتی برای واردات گاز طبیعی مایع (LNG) در Hazira در گجرات است. در بریتانیا، جایی که صاحب یک پالایشگاه نفت است، این گروه در حال راه‌اندازی یک کارخانه هیدروژن آبی است و در حال بررسی فرصت‌هایی برای راه‌اندازی یک واحد آمونیاک سبز در هند است.شرکت Essar واحدی را برای خرده‌فروشی LNG به کامیون‌ها راه‌اندازی کرده است و زنجیره‌ای از مراکز توزیع سوخت سازگار با محیط زیست را راه‌اندازی خواهد کرد.

این شرکت در حال حاضر ۱۵ میلیارد دلار درآمد دارد و کسب و کارهای جدیدی که در حال انجام آن است به آن اضافه خواهد شد. شرکت Essar طی سال‌ها ۲ میلیون کرور روپیه در بخش‌هایی از بنادر گرفته تا کارخانه‌های فولاد، پالایش نفت و خرده‌فروشی سوخت، تولید برق، معدن، کشتی‌رانی و مخابرات سرمایه‌گذاری کرده بود. این شرکت پالایشگاه نفت خود در وادینار در گجرات و شبکه خرده‌فروشی سوخت را به کنسرسیوم تحت رهبری روسنفت روسیه در قراردادی بالغ بر ۸۶۰۰۰ کرور روپیه (۱۳ میلیارد دلار) فروخت که بزرگترین سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این بخش بود. کارخانه فولاد آن در روند ورشکستگی به گروه تحت رهبری ArcelorMittal فروخته شد.

رویا گفت که شرکت Essar در حال حاضر صاحب کسب و کار در بخش های اصلی انرژی، فلزات و معادن، زیرساخت ها، خدمات و فناوری است. در بخش انرژی، منافع تجاری در اکتشاف و تولید متان بستر نفت، گاز و زغال سنگ در هند، ویتنام و نیجریه دارد. پالایش و خرده فروشی نفت در بریتانیا و تولید برق در هند و کانادا. این بزرگترین تولید کننده متان بستر زغال سنگ (CBM) هند است که ۰.۸ میلیون متر مکعب استاندارد گاز در روز پمپاژ می کند. در زیرساخت ها، شرکت Essar بنادر و پایانه ها را در هند، بریتانیا و آفریقا اداره می کند و دارای منافع تجاری در ساخت پروژه های کلید در دست در هند و خاورمیانه است. در بخش فلزات و معادن، گروه Essar در معدن سنگ آهن و گندله سازی و استخراج زغال سنگ در ایالات متحده آمریکا و اندونزی قرار دارد. در خدمات عصر جدید، Essar منافع تجاری در راه حل های دیجیتال و پلت فرم های تجربه مشتری در هند، اروپا و ایالات متحده دارد. او گفت که یک سرمایه گذاری مشترک پنجاه پنجاه با ArcelorMittal Nippon Steel India Ltd در حال ایجاد تاسیسات واردات LNG سالانه ۴ میلیون تن در Hazira است، بدون اینکه زمان بندی تکمیل پروژه ارائه شود.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه