تجدید ساختار فولاد لیبرتی ۴۴۰ شغل را در معرض خطر قرار می دهد

تجدید ساختار فولاد لیبرتی: 440 شغل در معرض تهدید

تجدید ساختار فولاد لیبرتی ۴۴۰ شغل را در معرض خطر قرار می دهد

فولاد لیبرتی اعلام کرد که کارخانه‌های وست برومویچ، نیوپورت و تردگار به عنوان بخشی از بازسازی کسب‌وکارش بیکار خواهند شد. در همین حال، تولید در روترهام به دلیل هزینه های بالای انرژی و واردات خارجی کاهش می یابد، که لیبرتی استیل گفت که عملیات آن را “غیرقابل تحمل” کرده است. یک اتحادیه این اطلاعیه را “ضربه” به کارگران توصیف کرد. لیبرتی گفت که مجبور شده است کسب و کار خود را برای انطباق با «واقعیت های چالش برانگیز بازار» دوباره متمرکز کند. بر اساس طرح هایی برای کاهش تولید فولاد اولیه، استفاده از فلزات وارداتی و افزایش ساخت آلیاژهای با ارزش، تا ۱۸۵ شغل در روترهام در معرض تهدید قرار گرفته است. تأسیسات تولید و فرآوری در ولز جنوبی بیکار خواهند شد و ۱۲۱ کارگر در نیوپورت و ۳۵ کارگر در تردگار در معرض خطر بیکاری قرار خواهند گرفت.

کارخانه این شرکت در وست برومویچ نیز با ۹۹ نقش در معرض خطر خاموش خواهد شد. لیبرتی، بخشی از اتحاد GFG سانجیو گوپتا، سرمایه‌دار میلیاردر فلزات، گفت که تولید را در کارخانه‌های غیرفعال «زمانی که بازار و شرایط عملیاتی اجازه دهد» را از سر خواهد گرفت. این شرکت گفت امیدوار است از طریق برنامه‌ای که هدف آن «حفظ، استقرار مجدد و مهارت‌آموزی» کارکنان آسیب‌دیده است، جایگزینی برای تعدیل نیرو بیابد. این سازمان اضافه کرد که تجدید ساختار راهی مناسب برای پیشبرد کسب و کار ایجاد می کند و به حفظ مشاغل در نیروی کار گسترده تر آن که شامل ۱۹۰۰ کارمند دائم و ۳۱۰۰ پیمانکار است کمک می کند. جفری کبل، مدیر ارشد تحول در گروه فولاد لیبرتی، گفت: “در حالی که انتظار می رود اقدامات ما متأسفانه بر نقش برخی از نیروی کار ما تأثیر بگذارد، ما سطحی از حقوق تضمین شده و فرصت های شغلی را از طریق برنامه راه حل های نیروی کار منحصر به فرد خود ارائه خواهیم کرد. وی افزود که این شرکت به برنامه بلندمدت خود برای تبدیل کارخانه روترهام به یک کارخانه کم کربن با تولید ۲ میلیون تن فولاد سبز در سال متعهد است. لیبرتی استیل از زمان سقوط سرمایه‌گذار اصلی خود، گرین‌سیل کپیتال، در سال ۲۰۲۱، با مشکلات جریان نقدی مواجه شده است.

آلون دیویس، افسر ملی در انجمن اتحادیه فولادسازان، گفت که اعلام از دست دادن شغل احتمالی برای کارکنانی که «نمی‌توانستند بیشتر از این» برای حمایت از شرکت در مبارزات اخیرش انجام دهند، «ویرانگر» بود. وی افزود: از زمان فروپاشی گرین‌سیل کپیتال، اتحادیه‌های کارگری از این شرکت حمایت کرده‌اند، زیرا معتقد بودیم که ارائه طرح‌های تجاری شرکت که توسط کارشناسان مستقل اتحادیه‌ها حسابرسی و حمایت می‌شود، بهترین راه برای حفظ مشاغل و آینده است. همه مشاغل با این حال، برنامه‌هایی که ما بررسی کردیم مبتنی بر سرمایه‌گذاری قابل توجه و افزایش تولید، از جمله در لیبرتی استیل نیوپورت بود، و شامل هیچ سایتی نمی‌شد. این اتحادیه همچنین از دولت بریتانیا خواست که “از سرخوردگی دست بردارد و برای ارائه قیمت های انرژی رقابتی که صنعت ما به شدت به آن نیاز دارد، اقدام کند”. استفان کیناک، نماینده حزب کارگر، که ریاست گروه پارلمانی همه احزاب در مورد فولاد را بر عهده دارد، گفت: «همه ما باید به سادگی از اهمیت صنعت فولاد و کارگران آن آگاه شویم. جهان در دهه‌های آینده از فولاد بیشتری نسبت به امروز استفاده خواهد کرد و در عصر تهاجم پوتین و تجاوز چین، ما به شدت به ظرفیت فولادسازی اینجا در بریتانیا نیاز داریم.»

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه