تاتا استیل در صورت اعتصاب کارگران سرعت روند تعدیل نیرو را کاهش می دهد

تاتا استیل در صورت اعتصاب کارگران سرعت روند تعدیل نیرو را کاهش می دهد

تاتا استیل در صورت اعتصاب کارگران سرعت روند تعدیل نیرو را کاهش می دهد

تاتا استیل در صورت اعتصاب کارگران سرعت روند تعدیل نیرو را کاهش می دهد. تاتا استیل اعلام کرد اگر کارگران اعتصاب کنند، از روند تعدیل نیرو «که به طور قابل توجهی افزایش یافته» خودداری خواهد کرد. این شرکت پس از رای مثبت اعضای یونیت به اقدام صنعتی در مورد طرح هایی برای کاهش تقریبا ۳۰۰۰ شغل، به کارکنان نامه نوشت. راجش نیر، مدیر اجرایی، گفت: “مطلوب ترین بسته مالی” که تا کنون ارائه کرده است، در صورت مشارکت کارکنان در اقدامات صنعتی، پرداخت نخواهد شد. یونیت گفت که اعضایش توسط تاتا “ترعیده” نخواهند شد.
این اتحادیه در بزرگترین کارخانه فولاد بریتانیا در پورت تالبوت و در سایت تاتا استیل در Llanwern در نزدیکی نیوپورت به اعضای رای داده بود. یونیت جزئیاتی از رای خود را منتشر نکرده است، اما آقای نیر به کارکنان گفت که ۵۶۸ نفر از ۸۵۷ عضو اتحادیه (۶۶ درصد) به اقدام صنعتی رای داده اند. بر اساس ارقام تاتا، در مجموع ۱۳۶۶ عضو یونیت برای شرکت در آن دعوت شدند که نشان دهنده مشارکت ۶۳ درصدی است. تاتا استیل در حال حاضر در حال رایزنی رسمی ۴۵ روزه با اتحادیه‌های Unite، Community و GMB بر سر پیشنهادات برای بازسازی شرکت است. برنامه ها شامل بستن کوره های بلندی که آهن مذاب از سنگ معدن در پورت تالبوت در سال جاری تولید می کنند و نصب یک کوره قوس الکتریکی که فولاد قراضه را ذوب می کند، است.

آقای نیر، که مدیر اجرایی عملیات تاتا استیل در بریتانیا است، گفت که این شرکت از برگزاری رای گیری های اعتصابی در طول دوره مشاوره “ناامید” شده است. آقای نیر گفت، این شرکت “یک بسته حمایتی قابل توجه و جامع برای کارمندانی که تحت تاثیر تحول پیشنهادی قرار گرفته اند ارائه کرده است.” وی افزود: “به عنوان یک پیشنهاد ترکیبی، این بسته مطلوب ترین بسته مالی حمایتی است که کسب و کار ما تا کنون ارائه کرده است.” اما او هشدار داد “این ترتیبات حمایتی کارکنان به طور قابل توجهی افزایش یافته مشروط به عدم وجود اقدام صنعتی در تجارت است.”
تاتا استیل وقتی بی بی سی ولز به او نزدیک شد، هیچ نظر دیگری برای افزودن نداشت. از Unite خواسته شده است که نظر بدهد. هنگامی که نتیجه رای گیری خود اعلام شد، پیتر هیوز، دبیر منطقه یونیت ولز گفت: «تاتا همه چیز را از رشوه گرفته تا تهدید به کار گرفته است تا اعضای ما را از اقدام صنعتی منصرف کند. در حالی که تاتا استیل تلاش می کند تا یک عمل خرابکارانه صنعتی ویرانگر را انجام دهد، به آنها تمایلی نخواهد داشت که بایستند.

منبع: BBC News
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه