سیاست دولت هند برای بهره‌برداری از سنگ آهن با عیار پایین

سیاست دولت هند برای بهره‌برداری از سنگ‌آهن با عیار پایین

سیاست دولت هند برای بهره‌برداری از سنگ آهن با عیار پایین

دولت هند در حال کار بر روی سیاستی برای بهره‌برداری از سنگ آهن با عیار پایین است، حرکتی که استفاده از سنگ آهن با محتوای آهن کمتر را در تولید فولاد افزایش می دهد. ناگندرا ناث سینها، وزیر فولاد هند در گفتگو با PTI گفت که وزارت فولاد به همراه وزارت معادن و وزارت محیط زیست، جنگل و تغییرات آب و هوایی هند روی این سیاست کار می کنند. هنگامی که از او در مورد جدول زمانی سؤال شد، گفت که سیاست بهره‌برداری از سنگ‌آهن کم عیار انتظار می‌رود ظرف مدت سه ماه تکمیل شود.
سینها بدون توضیح بیشتر گفت: «ممکن است در مورد حق امتیاز (در مورد تولید جریمه در سیاست) امتیازاتی وجود داشته باشد. در حالی که سنگ کلوخه یا سنگ آهن با عیار بالا حاوی ۶۵.۵۳ درصد آهن (آهن) است، ریزدانه ها سنگ معدنی با عیار پایین تر هستند و ۶۴ درصد و کمتر آهن دارند. استفاده از سنگ آهن با محتوای آهن کمتر نیاز به بهره برداری دارد که این امر بر هزینه تولید فولاد می افزاید.
پیش از این، وزیر فولاد اتحادیه، جیوتیرادیتیا سیندیا از صنعت فولاد داخلی خواسته بود که فرآیندهای تولید فولاد با انتشار کربن پایین را اتخاذ کند، در حالی که هشدار داده بود که مواد خام اصلی کک کردن زغال سنگ و سنگ آهن ممکن است بر اساس پارامترهای زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) گزینه مناسبی در آینده نباشد.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه