افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار

افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار

افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار

بیت کوین برای اولین بار از ژوئن ۲۰۲۲ به بالای ۳۰ هزار دلار رسید زیرا تلاطم بانکی ماه مارس بیشتر از قبل محو شده و سرمایه گذاران نسبت به سیاست های پولی بانک مرکزی ایالات متحده خوشبین تر شدند. بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار اخیراً با ۳۰۲۳۷ دلار معامله شد که ۶.۷۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش داشته است. ریچارد میکو، مدیر اجرایی و مدیر ارشد حقوقی Banxa، یک شرکت مالی، گفت: واضح است که بازار در حال کاهش قیمت و در نتیجه کاهش سیاست پولی توسط فدرال رزرو در طول سال ۲۰۲۳ است. ارائه‌دهنده زیرساخت‌های انطباق برای کریپتو. “برای شواهد این موضوع، فقط به بازار اوراق قرضه نگاه کنید.” بررسی بازار اوراق قرضه نشان می‌دهد که اسکناس دو ساله خزانه‌داری ایالات متحده از اوج بالای ۵ درصد در اوایل ماه مارس به زیر ۴ درصد رسیده است، زیرا معامله‌گران به سرعت انتظارات خود را از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده تغییر دادند.

میکو اضافه کرد: «احتمالاً در نتیجه همچنان نقدینگی زیادی به بازار تزریق خواهد شد. در حال حاضر، بافزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار، بیت کوین بهترین دارایی در سال ۲۰۲۳ بوده است و معمولاً دارایی است که سریع‌ترین و خشن‌ترین واکنش را به این نوع تغییرات پولی نشان می‌دهد. بیت کوین آخرین بار در ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲ به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار رسید، زیرا در حال کاهش به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار بود. بیت کوین در سه هفته گذشته با احتیاط حدود ۲۸۰۰۰ دلار در نوسان بوده است. سرمایه گذاران تأثیر یک رکود بانکی، ادامه فشارهای تورمی و سایر عدم قطعیت های اقتصاد کلان را ارزیابی کردند. بیت کوین پس از شروع سال ۲۰۲۳ حدود ۸۰ درصد از سال تا به امروز افزایش یافته است و در حدود ۱۶۶۰۰ دلار است.

کریپتو در ماه ژانویه در بحبوحه نشانه‌هایی مبنی بر کاهش تورم افزایش یافت، در فوریه متوقف شد، اما در اواخر مارس پس از شکست بانک‌های سیلیکون ولی و سیگنچر در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران ثبات سیستم پولی کنونی را زیر سوال بردند و اشتهای خود را برای دارایی‌های موجود دوباره به دست آوردند، با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار دوباره به قدرت رسید. ارزش طلا نیز اخیراً افزایش یافته است و برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ به بالای ۲۰۰۰ دلار رسیده است. میکو خاطرنشان کرد که مطمئناً یک تغییر روایی به دلیل این بحران بانکی که به حرکت بیت کوین تغذیه می کند، رخ می دهد. او افزود: «BTC به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود که فاقد مشکلات مربوط به ذخیره پول شما از طریق یک واسطه شخص ثالث یا یک بانک است». “BTC اکنون به درستی به عنوان یک دارایی ریسک پذیر تلقی می شود.”

میکو در پایان گفت: «دلارزدایی نیز به طور فزاینده ای به بخشی از روایت تبدیل می شود، که پذیرش بیت کوین را تسریع می کند. با بیت کوین، به طور خلاصه، شما بانک خود هستید. با توجه به نوسانات اخیر، پیش بینی کردن دشوار است، اما اگر این حرکت در مورد بیت کوین ادامه یابد، تعجب نمی کنم. در ایمیلی به CoinDesk، باب راس، یکی از بنیانگذاران Sologenic، یک شبکه مبتنی بر بلاک چین برای توکن سازی اوراق بهادار، خاطرنشان کرد که بیت کوین از سهام جدا شده است و “جذابیت فزاینده خود را به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران” نشان داده است. راس نوشت: «در حالی که دوره ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به عنوان لحظه پیشرفت بیت کوین تلقی می شد، زمان کنونی نشان دهنده ظهور دوباره آن به صحنه جهانی به عنوان یک دارایی بزرگ است. «در میان بی‌ثباتی ژئوپلیتیک شدید، سیستم‌های بانکی متزلزل و نگرانی‌های فزاینده پیرامون ارزهای ذخیره، بیت کوین به عنوان پناهگاه قابل اعتمادی که بسیاری پیش‌بینی می‌کردند ظاهر شده است.

منبع: CoinDesk
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه