ابراز نگرانی فدراسیون ملی فولاد آلمان نسبت به چشم انداز جهانی فولاد

ابراز نگرانی فدراسیون ملی فولاد آلمان سبت به چشم انداز جهانی فولاد

ابراز نگرانی فدراسیون ملی فولاد آلمان نسبت به چشم انداز جهانی فولاد

فدراسیون ملی فولاد آلمان در بیانیه‌ای که توسط Kallanish مشاهده شد، می‌گوید تقاضای فولاد آلمان تا قبل از سال ۲۰۲۵ شتاب قابل‌توجهی نخواهد داشت و از بهبود اقتصادی سایر مناطق عقب خواهد ماند.

این بیانیه مبنی بر ابراز نگرانی فدراسیون ملی فولاد آلمان در واکنش به آخرین چشم انداز کوتاه برد انجمن جهانی فولاد (worldsteel) که در اوایل این هفته منتشر شد، می رسد. این شرکت بهبودی جزئی در سال جاری را پیش‌بینی می‌کند که عمدتاً ناشی از چرخه ذخیره‌سازی مجدد است. اما WV Stahl می‌ترسد که حتی بازگشت قوی‌تر تقاضا برای سال ۲۰۲۵ هنوز از سطح پایین در سال اول همه‌گیری کووید فراتر نخواهد رفت.

مارتین تئورینگر از WV Stahl می گوید: «بازیابی ضعیف اتحادیه اروپا و به ویژه آلمان در تقابل با ایالات متحده است، جایی که انتظار می رود مصرف فولاد بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ ۲۰ درصد افزایش یابد.

مدیر عامل انجمن، کرستین ماریا ریپل، موافق است که “آلمان از بازگشت جهانی پیروی نمی کند. با توجه به اینکه تقاضای فولاد شاخصی برای کل صنعت تولید است، این خبر بدی است که فراتر از بخش فولاد است. او پیشنهاد می کند که این می تواند یک مشکل سیاسی باشد. در آلمان و همچنین در اتحادیه اروپا بزرگتر، ما باید به استراتژی هایی پاسخ دهیم که سایر مناطق را قوی می کند.»

برخی از جنبه‌های این مشکل در این هفته در نشست «آینده صنعت اتحادیه اروپا» که توسط یوروفر در بروکسل برگزار شد، بیان شد. کرت واندنبرگه از مدیرکل کلیما کمیسیون اروپا خاطرنشان کرد که اروپا به یک “زمینه بازی مساوی” نیاز دارد که جاه طلبی های منطقه ای برای صنایع پاک تر را با قوانین جریان تجارت بین المللی متعادل کند. واندنبرگه تصدیق می کند که در تولید فولاد پایدارتر، چین و ایالات متحده عقب افتاده اند. پنج سال پیش، ما (اروپا) اولین بودیم. در حال حاضر، چین و ایالات متحده آمریکا در شرف سبقت گرفتن از ما هستند.

منبع: Business Standard
برای مشاهده اخبار روز بازار فولاد و آهن آلات ایران و جهان کلیک کنید

ارسال دیدگاه