۱۰ تولید کننده برتر فولاد در جهان

۱۰ تولید کننده برتر فولاد در جهان

۱۰ تولید کننده برتر فولاد در جهان

تعداد بسیار زیادی از تولیدکنندگان در صنعت فولاد وجود دارد که با تولید فولاد در مقادیر زیاد محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در این دانشنامه لیست ۱۰ تولید کننده برتر فولاد در جهان آمده است.

۱. کارخانه فولاد آرسلور میتال

کارخانه فولاد آرسلور میتال

دفتر مرکزی آرسلور میتال (ArcelorMittal) که در بیش از ۶۰ کشور جهان فعالیت می کند، در Avenue de la Liberte، لوکزامبورگ قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ با ادغام Arcelor و Mittal Steel تشکیل شد. این شرکت ۲۳۲۰۰۰ کارمند دارد و ۱۰ درصد فولاد جهان را تولید می کند. آرسلور میتال نقش عمده ای در عرضه فولاد به بازارهای خانگی، بسته بندی، خودرو و ساختمان ایفا می کند. در مجموع، اروپا ۴۷ درصد فولاد، آمریکا ۳۵ درصد و سایر مناطق (قزاقستان، اوکراین و آفریقای جنوبی) ۱۸ درصد فولاد جهان را تولید می کنند. این شرکت چندملیتی تولید فولاد در ابتدای ادغام، ۳۵ معامله را در سراسر جهان اعلام کرد. این شرکت به سرمایه گذاری خود ادامه داد و معاملات خود را در استرالیا، فرانسه، آفریقای جنوبی، کانادا، برزیل، ترکیه، کاستاریکا، سوئد، ونزوئلا، ایالات متحده و امارات متحده عربی اعلام کرد.

۲. کارخانه فولاد NSSMC

کارخانه فولاد NSSMC

کارخانه NSSMC (Nippon Steel & Sumitomo Metal Corporation) در همکاری با Nippon Steel و Sumitomo Metal در سال ۲۰۱۲ بوجود آمد. NSSMC دومین تامین کننده بزرگ فولاد در سراسر جهان است و در ۱۵ کشور با نزدیک به ۸۳۰۰۰ کارمند گسترش یافته است. این شرکت فولاد را در زمینه هایی مانند ساختمان سازی، خودروسازی، عمران، انرژی، منابع و راه آهن تامین می کند.

۳. گروه آهن و فولاد هبی

گروه آهن و فولاد هبی

گروه آهن و فولاد هبی (Hebei Iron and Steel Group Company Limited) در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت دولتی در شیجیاژوانگ، هبی، جمهوری خلق چین قرار دارد. ظرفیت این کارخانه ۳۰ میلیون تن فولاد در سال است که این شرکت را به بزرگترین تامین کننده فولاد در چین تبدیل می کند. این شرکت به طور عمده بر اساس نیاز، میله سیم، ورق نورد سرد، فولاد نورد گرم، میله، ورق نورد گرم، پنج اکسید وانادیوم، ورق گالوانیزه، لوله جوش و سایر محصولات را تولید می کند.

۴. شرکت بائو استیل

شرکت بائو استیل

بائو استیل یکی از بزرگترین تامین کنندگان فولاد در سراسر جهان است. شرکت Baosteel Group در سال ۱۹۷۸ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در پودونگ، شانگهای، چین قرار دارد. این شرکت دارای ۱۳۰۴۰۱ کارمند است و محصولات فولادی مانند فولاد ضد زنگ و فولاد کربنی را تولید می کند که به بیش از ۴۰ کشور صادر می شود. این شرکت برای کاربردهایی مانند خودروسازی، پتروشیمی، حمل و نقل، انرژی هسته ای، لوازم خانگی، فلزکاری، انرژی، ساخت ماشین آلات، ابزار الکترونیکی و فضانوردی، فولاد تامین می کند.

۵. گروه آهن و فولاد ووهان

گروه آهن و فولاد ووهان

دفتر مرکزی شرکت گروه آهن و فولاد ووهان (Wuhan Iron and Steel Group) در شهر ووهان، هوبی، جمهوری خلق چین قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد و در بین مردم به عنوان اولین مجتمع بزرگ فولاد و آهن چین شناخته می شود. علاوه بر این، این شرکت محصولات سیلیکونی، محصولات نورد سرد، محصولات نورد گرم، محصولات پروفیل، محصولات صفحه و محصولات میله سیم و غیره را ارائه می دهد.

۶. شرکت فولاد پوسکو

شرکت فولاد پوسکو

شرکت آهن و فولاد پوهانگ که عموماً به آن POSCO گفته می شود در سال ۱۹۶۸ تاسیس شد و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان تبدیل شد. POSCO که مقر آن در پوهانگ کره جنوبی است، دارای دو کارخانه بزرگ واقع در پوهانگ و گوانگ یانگ است که به طور مشترک ۳۳.۷ میلیون تن فولاد در سال تولید می کنند. فولاد تخت، فولاد بلند، صفحات و مفتول از محصولات عمده این کارخانه هستند.

۷. گروه فولاد جیانگ سو شاگانگ

گروه فولاد جیانگ سو شاگانگ

جیانگ سو شاگانگ (Jiangsu Shagang) یکی از پنج تولیدکننده برتر فولاد چین است. این شرکت در hangjiagang، جیانگ سو، چین واقع شده است که در سال ۱۹۷۵ تشکیل شد. سالانه نزدیک به ۱۸ میلیون تن آهن تولید می کند و خط تولید آن از سیم میله، کلاف نورد گرم، میلگرد و دال تشکیل شده است.

۸. گروه فولاد تاتا

گروه فولاد تاتا

گروه تاتا استیل (Tata Steel) توسط جامستجی در سال ۱۸۶۸ تاسیس شد. شرکت‌های تاتا که مقر آن در هند است، بیش از ۵۸۱۴۷۰ نفر را در سراسر جهان استخدام می‌کنند. درآمد شرکت‌های تاتا ۱۰۳.۲۷ میلیارد دلار (حدود ۶۲۴۷۵۷ کرور) در سال ۱۴-۲۰۱۳ بود که ۶۷.۲ درصد آن از کسب‌وکارهای خارج از هند بود.

۹. شرکت فولاد هیوندای

شرکت فولاد هیوندای

شرکت فولاد هیوندای به عنوان اولین فولادساز کره در سال ۱۹۵۳ تأسیس شد و با تقویت تجارت کوره بلند به عنوان یک موتور رشد جدید، راه را برای رشد پایدار هموار کرد.

۱۰. گروه فولاد JFE

گروه فولاد JFE

گروه فولاد JFE Steel Corporation در سال ۱۹۵۰ تاسیس شد و در توکیو، ژاپن مستقر است. این شرکت قبلاً با نام شرکت فولاد کاوازاکی شناخته می شد و در آوریل ۲۰۰۳ به JFE Steel Corporation تغییر نام داد. این شرکت ورق های فولادی، ورق های الکتریکی، لوله ها، محصولات ضد زنگ، میله های فولادی و میله های سیم و غیره را ارائه می دهد.

منبع: Steel Technology
برای مشاهده دانشنامه‌های بیشتر در زمینه فولاد و آهن آلات کلیک کنید

ارسال دیدگاه