فولاد در هنر: از طراحی تا نصب

فولاد در هنر

فولاد در هنر: از طراحی تا نصب

فولاد به سرعت در حال ظهور است تا به عنوان یک انتخاب برای تجهیزات طراحی ساختمان – تزئینی برای مبلمان و آثار هنری استفاده شود. این یک انتخاب مکرر در بین هنرمندان، طراحان و خریداران شده است. در طراحی دکوراسیون داخلی نیز مانند سینک ظرفشویی، میله های پرده، آثار هنری به طور فزاینده ای به انتخاب های سلیقه ای در میان سبک زندگی شهری و همچنین افرادی که دارای ذهن خلاق هستند تبدیل می شوند. لینوس آر. آدولفسون از گالری سئومی مستقر در لس‌آنجلس می‌گوید: «فولاد معمولاً در طراحی مبلمان استفاده نمی‌شود، زیرا سنگین است، انعطاف‌پذیری ندارد و غیرقابل استفاده و بی روح به نظر می‌رسد. پرگای اولین هنرمندی بود که واقعاً عمق فولاد را کاوش کرد. تاثیر و لمس او روی فولاد برای من غیر واقعی است و او برای همیشه یک الگو و پیشگام برای استفاده از فولاد در طراحی مبلمان خواهد بود.

صندلی های راحتی و مبل های ساخته شده از فولاد پس از چوب، در نمایشگاه های معتبر در سراسر جهان، اکنون ترند هستند. فولاد به دلیل استحکام کششی بالا شناخته شده است و می تواند برای ساخت قاب های سازه ای در داخل و خارج استفاده شود. چنین قاب هایی ظرفیت تحمل وزن زیادی را دارند. استفاده از کاشی استیل این روزها در آشپزخانه ها مرسوم است و در اتاق نشیمن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این آلیاژ امکان قالب گیری آسان درجه در مبلمان، صندلی و میز را فراهم می کند. دبی جایی است که در آن چنین استفاده از فولاد به سرعت در حال گسترش است. نیویورکی ها با نصب لوله ها و سرسره های فولادی ضد زنگ در راه رسیدن به این مد هستند، راهی سرگرم کننده و هیجان انگیز برای پایین آمدن از یک طبقه بالاتر به پایین تر!

ژاپن نیز در تلاش است تا به تدریج از این روند شگفت انگیز بهترین استفاده را ببرد. هنرمند مشهور «متار بن لاهج» که از فولاد برای خلق مجسمه‌های خوشنویسی شده استفاده می‌کند، روی مجموعه‌ای کار می‌کرد که قرار بود در موزه اسلامی شارجه به نمایش درآید. وی گفت: این مجسمه از نشانه ها و نمادها در دیدی متعادل تشکیل شده است و تاریخ خوشنویسی عربی را در طول سال ها تا شکل معاصر آن به عنوان اثر هنری سه بعدی ارائه می دهد. آلیاژها برای جذب طراحانی که می خواهند به دنبال حس خلاقیت خود باشند، شناخته شده است. آدولفسون یک هنرمند می گوید: “جاذبه آن در امکان غلبه بر محدودیت ها و خلق چیزی منحصر به فرد است.” از این رو طراحان برای زنده کردن خلاقیت به فناوری متوسل می شوند.

منبع: Steel Technology
برای مشاهده دانشنامه‌های بیشتر در زمینه فولاد و آهن آلات کلیک کنید

ارسال دیدگاه