سقف های فولادی

سقفهای فولادی

سقف های فولادی

در میان مواد مورد استفاده برای ساخت سقف ها، سقف های فولادی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. این سقف ها اغلب توسط صاحبان خانه های یک طبقه و ویلاها انتخاب می شود. ما در این دانشنامه خواص و کاربرد سقف فولادی و همچنین مزایا و معایب آنها را بیان میکنیم.

سقف فولادی تا حدی شبیه کاشی و سرامیک معمولی است. با این حال، بر خلاف کاشی های سرامیکی، از یک ورق فولادی پروفیل، گالوانیزه و لاک ساخته شده است. دوام تایل های سقفی فولادی و سایر خصوصیات آنها با ضخامت فولاد و پوشش محافظ و سایر موارد تعیین می شود. سقف های فولادی را می توان به صورت ورق هایی خریداری کرد که به صورت سفارشی و متناسب با اندازه سقف ساخته می شوند. ماژول های سقف فولادی در اندازه کوچک نیز در بازار موجود است. آنها برای نصب بر روی سقف هایی با اشکال متنوع و پیچیده در نظر گرفته شده اند. سقف استیل در رنگ‌های متنوعی موجود است که اغلب شامل: قرمز، قهوه‌ای، مشکی و خاکستری می‌شود، اما شما می‌توانید بنا به درخواست خاص، سقف فولادی را در هر رنگی خریداری کنید.

مزایا:

سقف فولادی دارای مزایایی است که عبارتند از:

۱. قیمت نسبتاً پایین

در مقایسه با کاشی های سرامیکی یا سیمانی کلاسیک ارزان تر است. با استفاده از سقف فولادی، شما به یک جلوه بصری مشابه برای سقف های سرامیکی دست پیدا می کنید.

۲. وزن نسبتاً سبک

حدود ۵ کیلوگرم بر متر مربع – امکان نصب سقف فولادی را حتی در مواردی که خرپا سقف خیلی حجیم نیست، ممکن می کند.

۳. عدم جذب آب

به این ترتیب وزن آنها تحت تأثیر بارندگی افزایش نمی یابد.

۴. نگهداری آسان

برای اطمینان از زیبایی سقف، کافی است به طور مرتب آن را تمیز کنید و هر چند سال یکبار ورق را رنگ کنید.

۵. نصب آسان

آنها بر روی یک شبکه مخصوص ساخته شده از میله های پیشخوان نصب می شوند و همچنین از یک فویل پیش پوشش استفاده می شود. به علاوه، نیازی به ساختن پوشش کامل نیست.

معایب:

از معایب آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سقف فولادی را می توان فقط برای سقف هایی با زاویه شیب بیش از ۹ درجه استفاده کرد، در حالی که اگر شیب سقف بیش از ۱۲ درجه باشد، می توان از کاشی های فولادی بام با لایه ای از پوشش معدنی یا سرامیکی استفاده کرد. این محلول در مورد سقف های مستقیم قابل استفاده نیست. متأسفانه بام فولادی با دوام کم مشخص می شود – معمولاً ضمانت سقف فولادی از ۱۵ تا ۲۰ سال متغیر است.

۱. عایق صوتی ضعیف

برای مثال در هنگام بارندگی می توانید آن را بشنوید. برخورد قطرات به سقف صداهای مشخص و ناخوشایندی ایجاد می کند.

۲. عایق حرارتی ضعیف

متأسفانه سقف فولادی در هوای گرم بسیار گرم می شود، به نوبه خود در روزهای یخبندان اتاق زیر شیروانی سرد می شود، بنابراین لازم است یک اتاق زیر شیروانی با کاشی فولادی عایق حرارتی شود.

منبع: Steel Technology
برای مشاهده دانشنامه‌های بیشتر در زمینه فولاد و آهن آلات کلیک کنید

ارسال دیدگاه